Pamatų įrengimas

Atliekame profesionalų plokštuminių pamatų įrengimą. Naudodami modernias technologijas ir kokybiškas medžiagas, užtikriname, kad mūsų įrengti pamatai atitiks visus jūsų lūkesčius ir suteiks jūsų statiniui ilgaamžiškumo ir stabilumo.

Kiekvienam projektui skiriame ypatingą dėmesį. Suprasdami, kad kiekvienas statybos projektas yra unikalus, pritaikome mūsų patirtį ir žinias, kad pasiūlytume geriausius sprendimus. Mūsų tikslas yra suteikti jums ramybę, žinant, kad jūsų pamatai yra įrengti profesionaliai ir kokybiškai.

Kaip įrengiami plokštuminiai pamatai?

Plokštuminiai pamatai įrengiami nukasant augalinį sluoksnį ir jį pakeitus vandeniui laidžiu žvyru, kuris sutankinamas. Jo tvirtumą galima patikrinti su dinaminiu štampu, taip įrenginėjami keliai. Polistireninio putplasčio formos  klojamos pamato vietoje ant grunto, virš jo montuojama hidroizoliacija, armatūra ir betonuojama. 

Plokštuminis pamatas – tai vienintelė pamatų rūšis, kurią galima maksimaliai hidroizoliuoti ir apšiltinti, kadangi plokštuminiai namo pamatai neturi jokio sąlyčio su gruntu.

Plokštuminių pamatų įrengimo privalumai

plokštuminius pamatus galima įrengti greičiau nei kitus pamatų tipus, todėl statybos procesas vyksta sparčiau;

šie pamatai pasižymi puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis, mažindami šilumos nuostolius ir energijos sąnaudas šildymui;

plokštuminiai pamatai užtikrina ilgalaikį stabilumą ir atsparumą įvairioms aplinkos sąlygoms, todėl jie tarnauja dešimtmečius be didelės priežiūros.

DUK apie plokštuminių pamatų įrengimą

Lietuvoje mūriniai namai dažnai statomi ant plokštuminių pamatų. Kai statomi sunkūs ar nestandartinės architektūros daugiaaukščiai pastatai, pamatai dažnai derinami – viename pastate gali būti naudojami įvairūs pamatų tipai. Plokštuminiai pamatai yra itin tinkami karkasiniams namams. Karkasiniuose ir skydiniuose namuose izoliuotas plokštuminis pamatas veikia kaip šilumos kaupiklis.

Plokštuminius pamatus lengviausia montuoti ant smėlingo ar žvyro grunto.  Didžiausi iššūkiai kyla projektuojant pamatus ant grunto, kuriame dominuoja juodžemis arba durpės. Tokiame grunte tradicinių pamatų įrengimas gali būti labai brangus, o plokštuminiai pamatai kai kuriais atvejais gali ir netikti. 

Kiekvienu atveju pamatų projektavimą turi atlikti atestuotas konstruktorius, kuris, remdamasis grunto tyrimų rezultatais ir pastato apkrovomis, parinks optimalų sprendimą.

Šaltis gali turėti reikšmingą poveikį plokštuminiams pamatus, ypač jei jie nėra tinkamai apsaugoti. Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduriama, yra grunto įšalimas aplink pamatus. Kai žemė užšąla, ji plečiasi, o tai gali sukelti pamato deformacijas, įtrūkimus ir net struktūrinius pažeidimus. Be to, jei gruntinis vanduo užšąla, jis gali sukelti slėgio padidėjimą, kuris dar labiau pažeidžia pamatus. Dėl šaltos temperatūros taip pat gali atsirasti drėgmės kondensacija, sukelianti pelėsio ir kitų drėgmės problemų riziką, ypač rūsiuose.

Norint apsisaugoti nuo šaltio poveikio, svarbu imtis tinkamų apsaugos priemonių. Pirmiausia, efektyvi termoizoliacija aplink pamatus gali sumažinti šilumos nuostolius ir užkirsti kelią grunto įšalimui. Izoliacijos sluoksniai turėtų būti dedami žemiau užšalimo zonos, kad būtų išvengta šalto oro poveikio. Be to, teisingai suprojektuotos drenažo sistemos padeda kontroliuoti gruntinio vandens lygį, mažinant vandens kaupimosi riziką.

Plokštuminiai pamatai gali būti projektuojami kartu su rūsiu, jei yra užtikrinamos tinkamos drenažo ir hidroizoliacijos sąlygos. Taip pat būtina atidžiai įvertinti grunto sąlygas, kad būtų išvengta problemų ateityje.